Autor:

mario1983

Utworzono:

18.06.2018

W zaledwie 9-osobowym składzie zagraliśmy wyjazdowy mecz w Strzeleczkach. Nie przeszkodziło to jednak naszej drużynie zgarnąć kompletu punktów w tym spotkaniu, zwyciężając 4:3 (2:2). Warty odnotowania jest również fakt, iż w bramce wystąpił nominalny pomocnik Patryk Fleiszer.

W pierwszej połowie, co nie było zaskoczeniem, gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji i w 17. minucie wyszli na prowadzenie. Nasi zawodnicy nie "spuścili głów" i w ciągu trzech zdobyli dwie bramki. Najpierw Tomasz Urbacka wyrównał strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego, następnie Piotr Nowotny zachował "zimną krew" i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Od 36. minuty Strzeleczki miały już przewagę tylko jednego zawodnika, gdyż ich kapitan otrzymał czerwoną kartkę. Krótko przed przerwą Kamil Fraj wyrównał stan meczu.

Druga połowa to już nasza zdecydowana przewaga. Zmarnowaliśmy kilka wyśmienitych okazji. Dopiero w 70. minucie wyszliśmy na zasłużone prowadzenie, które podwyższyliśmy w ostatnim kwadransie. Zespół Strzeleczek stać było zaledwie na jedną bramkę w tej części gry, którą zdobyli już w doliczonym czasie.

Sezon 2017/2018 kończymy na 4 miejscu, z 55 zdobytymi punktami. Odnieśliśmy 18 zwycięstw, tylko raz podzieliliśmy się punktami z rywalem, a 7 razy musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Strzeliliśmy 94 bramki, straciliśmy 43.

Tomasz Urbacka z 27 zdobytymi bramkami został królem strzelców B klasy.

Więcej statystyk znajdziemy tutaj:

STATYSTYKI GRACZY

STATYSTYKI DRUŻYN

Zarząd LZS Dąbrówka Górna składa w tym miejscu serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali nasz klub w sezonie 2017/2018.

Sezon 2018/2019 rusza 19 sierpnia 2018 roku.