68'
rzut karny

Kary

46'
Denis Kaźmierz Nierozważny atak nogami na nogi przeciwnika, przerwanie korzystnej akcji
15'
Kamil Haręża Okazywanie niezadowolenia z decyzji sędziego
37'
Mateusz Piecha Przerwanie przeciwnikom możliwości kontynuowania korzystnej akcji poprzez podstawienie nogi przeciwnikowi
65'
Denis Wiora Taktyczne opóźnianie wznowienia gry poprzez odkopywanie piłki po przerwaniu gry przez sędziego

21.08.2017

W niedzielę 20 sierpnia 2017 roku zainaugurowaliśmy kolejny sezon w rozgrywkach klasy B. Ponownie trafiliśmy do grupy X. Nowymi drużynami są Otmęt FKS, MKS II Gogolin, KS Chrząszcz Chrząszczyce oraz spadkowicz z klasy A, LKS Polonia Prószków.

Jeżeli chodzi o zmiany kadrowe, to z dalszej gry zrezygnował Tobiasz Pieczara, natomiast Mirosław Pokusa odszedł do zespołu LZS Sokół Leśnica.

Do zespołu dołączyli:

• Kamil Ochman – powrót po okresie gry w zespole juniorów KS Krapkowice

• Denis Kaźmierz – transfer definitywny z zespołu LZS Przysiecz

• Rafał Wójcik – powrót do gry, jego ostatnim klubem był ULKS Orzeł Źlinice

Trwa procedura zgłoszenia do rozgrywek Eryka Pieczary, który występował ostatnio w niemieckim amatorskim klubie SG 1889 Waldfischbach.

W 1 kolejce zmierzyliśmy się na własnym boisku z zespołem LKS Korona Krępna i po dramatycznym spotkaniu wygraliśmy 2:1 (0:0).

Goście wystąpili w 10-osobowym składzie i od początku bronili się całym zespołem. My natomiast mimo zdecydowanej przewagi w polu, graliśmy zbyt wolno i biliśmy „głową w mur”.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, jednak po jednym z nielicznych wypadów goście wywalczyli rzut karny, którego na gola zamienił Kamil Haręża. Nie podłamało to jednak naszego zespołu i w 75 minucie doprowadziliśmy do wyrównania za sprawą Tomasza Urbacki, który dobił strzał Dariusza Felki. Dramaturgia meczu rosła z każdą minutą. Po ręce w polu karnym goście po raz drugi otrzymali rzut karny. Tym razem Dawid Suslik nie dał się jednak pokonać. W 85 minucie Paweł Wczesny wywalczył rzut karny. Bramkarz wyczuł jego intencje ale wobec dobitki był już bezradny.

Reasumując, cieszą bardzo ciężko wywalczone 3 punkty z ambitnym i zmotywowanym przeciwnikiem, który mimo gry w osłabieniu, zagrał dobry mecz. Naszą drużynę napewno stać na lepszą grę. Na słowa uznania zasługuje jednak charakter zespołu, który potrafił się podnieść i odwrócić losy spotkania. Początki zawsze bywają trudne i jak mówi stare piłkarskie porzekadło: „zwycięzców się nie sądzi”.

W kolejnym meczu zagramy na wyjeździe z Łowkowicami. Początek spotkania w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 15:00 na boisku w Komornikach.