Autor:

Łysy 14

Utworzono:

29.03.2015

W ostatnią niedzielę (29.03.2015) odbył się mecz w ramach 14. kolejki A - klasy! Victoria Żyrowa udała się na ciężkie spotkanie do Źlinic i pomimociężkich warunków udało się wywieźć 3 punkty!

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Sytuacje podbramkowe mieli zarówno goście jak i gospodarze. Już w 8 minucie,pierwszą dogodną sytuację mieli zawodnicy ze Źlinic, jednak w sytuacji "sam na sam" górą okazał sięPiotr Adamik. W kolejnych minutach Victoria próbowała przedostać się pod bramkę przeciwnika. Niedokładność i liczne spalone nie pozwoliły na oddanie groźnego strzału. W 20 minucie błąd ustawienia defensywy gospodarzy, wykorzystał Jeremiasz Tyszewski.Jednak w sytuacji "1 na 1", górą okazał się goalkeeper. Końcówka pierwszej połowy należała do Orła II Źlinice. Liczne, niewykorzystane sytuacje podbramkowe zemściły się w 44. minucie. Doskonały przerzutGrzegorza KujawskiegowykorzystałJeremiasz Tyszewski, który minął 2 defensorów i pokonał bramkarza0:1!!!

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 60 minucie, prostopadłym podaniem doPawła Kujawskiegopopisał sięZygmunt Szkotek.Napastnik Victorii będąc "oko w oko" z bramkarzem nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Kolejną groźną akcję dla gości znów zapoczątkowałSzkotek,zagrywając doTyszewskiego. Skrzydłowy Victorii próbował przelobować bramkarza, jednak niecelnie. Na 20 minut przed końcem spotkania w 100% sytuacji znalazł sięMateusz Hruzik.Zawodnik mógł oddać strzał lub zagrać do niepilnowanego Jeremiasza Tyszewskiego,który miał by przed sobą pusta bramkę. Zdecydował się na uderzenie, które zostało wybronione przez bramkarza gospodarzy. Po 10. minutach, po dośrodkowaniu z rzutu wolnegobardzo dobrze w polu karnym rywali, odnalazł się defensor Victorii Żyrowa,Robert Morawiec.Piłka po jego strzale głowązostaławybita z linii bramkowej. Gra przeniosła się po pole karne gości.Zawodnicy ze Źlinic, po taktycznymfauluPęcakamieli rzut wolny z 40 metra. Na bezpośrednie uderzenie na bramkę zdecydował się jeden z obrońców gospodarzy. Piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce! Końcowe minuty były bardzo nerwowe, jednak ostatecznie to Victoriaodnosi zwycięstwo! 3 punkty jadą do Żyrowej!